prírodné baktérie a enzýmyKoncentrovaný 100% ekologický produkt, rozklad organického odpadu, likvidácia zápachu

Baktérie a enzýmy - užitoční pomocníci

Vysoko účinné a užitočné prírodné baktérie a enzýmy, ktoré dodává firma Ing. Vladimír KUREK, sú skvelými pomocníkmi pre domácnosť, pestovateľov, záhradkárov, chatárov a chalupárov, poľnohospodárov, potravinársky priemysel a ČOV ( čističky odpadových vôd ).

Pri dnešnej zaťažiteľnosti našich domácností čistiacimi a pracími prostriedkami, sú tieto bakteriálne prípravky jediné, ktoré sú schopné odolávať tomuto zaťaženiu z kuchýň a prádelní. Za čias našich babičiek, kedy se pralo kostným mydlom, stačili napr. v žumpách 4 bakteriálne kmene, ktoré sa postarali o prírodný proces rozkladu. Dnes tieto kmene nezvládajú rozklad organickej hmoty nielen v domácnostiach, ale hlavne vo veľkých čističkách odpadových vôd. Pritekajúca chémia do čističiek ničí aeróbne mikroorganizmy ( baktérie pracujúce s prístupom vzduchu ), ktoré sú hlavným faktorom pre vyčistenie vody.

Ich poškodenie zhoršuje čistiacu schopnosť ČOV a následne aj čistotu riek, potokov a rybníkov. Pri použití nepatogénnych baktérií a enzýmov tieto čističky pracujú bezchybne.

Baktérie sú v prírode nezastupitelné vo svojom význame pre kolobeh látok, ako symbiotické obojstranne prospešné organismy alebo ako výrobný prostriedok v biotechnologiách. Ďalej sú tu taktiež baktérie podieľajúce sa na rozklade mŕtvej organickej hmoty ( destruenti ). Naše bakteriálne produkty obsahujú iba piateľské baktérie, ktoré zkvapalňujú tuhé organické odpady v septicách, odpadných systémoch, urýchľujú kompostovanie, likvidujú prebytočné živiny v záhradných jazierkách, likvidujú tak riasy a udržujú vodu čistú.

Ak vezmeme do úvahy všetky tieto schopnosti a prednosti, ktoré nám tieto ekologické prostriedky ponúkajú, neostáva nič, ako doporučiť ich používanie, zvlášť s ohľadom na dnešný stav životného prostredia.

Pre aké účely sa hodia baktérie a enzýmy, ktoré môžete v Našom e-shope kúpiť? Septik, žumpa, čistička odpadových vôd, odlučovanie tukov, riešenie problémov s odpadmi a sifónmi, kompostovaním či udržaním čistej vody vo Vašom záhradnom jazierku. V kompletnom sortimente nebudú chýbať výrobky z oblasti ekodrogérie určenej k čisteniu, praniu, osobnej hygiene a špeciálne produkty k odstraňovaniu vodného kameňa a pliesní na stenách. Príroda je náročný zákazník. My o tom vieme.

© 2012, Ing. Vladimír KUREK, všetky práva vyhradené
design & programming by AITechnology