Zapácha vám sifón pod umývadlom? Poradíme vám rýchle riešenia!

Drez vie byť často zdrojom nepríjemného zápachu. Problém je, že často  nezmizne ani po prečistení odtoku gumeným zvonom. Na príčine sú obvykle hrubé nánosy mastnoty, ktoré zapáchajú. Aj na tento problém existuje riešenie.

Vráťte domov čistý vzduch

Zapáchajúci odtok je nepríjemný a nezdravý. Nielenže kazí vzduch v priestore, ale zápach vniká v dôsledku hniloby, rozkladu, čo rozhodne nie je zdravé prostredie na život. Často vzniká ako dôsledok vrstvy tuku, ktorý sa do drezu dostane zo zvyškov jedla a práve tuky  nielen zapchávajú samotný sifón, ale pri ich rozklade vzniká povestný zápach. Preto rozhodne nepomôžu žiadne osviežovače a prerážanie zápachu vôňou, z ktorej vás akurát rozbolí hlava. No dobre vyčistený odtok je záruka voňavého aj zdravého domova.

Odskrutkujte sifón

Ak vám nestačí klasické vypláchnutie odtoku zvonom, pravdepodobne je problém hlbšie, teda priamo v sifóne. Riešením je dať pod sifón vedro alebo lavór, odskrutkovať ho a vyčistiť. Nebude to príjemné, voňavé, ale obvykle to funguje. Väčší problém je, ak sa už tuky, nečistoty, káva, či jedlo dostali ďalej, do dotokových trubiek.

Použite „krtka“

Tak sa nazýva aj inštalatérske pero. Dostanete ho obvykle v domácich potrebách a vyžaduje si trošku odbornejšiu manipuláciu. Ide o špirálu, ktorú s citom stláčate do odtoku a manuálne sa snažíte preraziť zábrany, pre ktoré voda dobre nepreteká. Pretože práve zlé odtekanie vody znamená, že v potrubí sa udržiavajú nečistoty, hnijú a zapáchajú. Je to skôr odbornejšia práca, ale s trochu citu ju zvládnete.

Použite Lipobakt

Problémom tukov a nečistôt je, že sa ukladajú hlavne v neprístupných miestach, čo znamená, že zápach môže pretrvávať aj vtedy, ak voda odteká v princípe celkom dobre. Vtedy je vhodné použiť Lipobakt, ktorý slúži ako mikrobiologický odstraňovač mastnoty. Jeho obrovskou výhodou je, že v porovnaní s čistením chémiou a žieravinami, často na báze hydroxidu sodného,  ktorý je škodlivý ako pre prírodu, tak aj pre človeka, čistí potrubie na prírodnej báze.

Základom je totiž činnosť baktérií, ktoré majú schopnosť aktívne sa šíriť potrubiami a hlboko preniknúť do vnútra tukových usadenín, ktoré eliminujú. Pre bežné použitie stačí rozmiešať  100ml prípravku v litri vody a roztok vylejete do kanalizačného odtoku. Aplikuje sa denne a problém veľmi rýchlo pominie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X
preloader